Rowery MTB

Rowery górskie – części, akcesoria

Sklepy z rowerami

Zakup roweru, podobne jak zakup każdego innego sprzętu, powinien być dobrze przemyślany. Ponieważ jest to wydatek rzędu minimum kilkuset złotych, dobrze zastanówmy się jaki rodzaj roweru będzie dla nas najodpowiedniejszy. Kupując rower udajmy się do sklepu rowerowego, takiego z prawdziwego zdarzenia. Co prawda pojazd ten możemy nabyć także w supermarkecie, jednak nie jest on tak dobrej jakości jak ten od znanego producenta rowerów.

Jeśli udamy się do dobrego sklepu rowerowego, powinniśmy spotkać w nim fachowców. Sprzedawcy pracujący w takich sklepach, znają się na rowerach i na pewno udzielą fachowej porady.

Przede wszystkim doradzą jaki rower kupić. Jeśli jest to rower dziecięcy, nie ma większego problemu, choć także w tej kwestii jest wiele możliwości. Z rowerem jest prawie tak jak z butami, musi być odpowiednio dopasowany. Jeśli ma to być np. prezent dla kogoś, dobrze jest znać mniej więcej wzrost lub po prostu zapytać o możliwość ewentualnej wymiany na inny model.

Wybrać musimy nie tylko między rowerem górskim lub miejskim, ale także musimy dostosować model roweru do naszego wzrostu. Za mały albo za duży rower będzie niewygodny. Najważniejszą kwestią jest wygoda i bezpieczeństwo. Wybierając rower z ramą pamiętaj, by była ona na takiej wysokości, by nawet w przypadku gwałtownego zeskoku, nie być narażonym na dotkliwe potłuczenia o twardy metal.

W dobrym sklepie rowerowym, fachowi sprzedawcy na pewno pomogą wybrać odpowiedni model. Ważna jest także możliwość wykonania jazdy próbnej. Wtedy najlepiej sprawdzi się, czy rower pasuje, czy też trzeba szukać innego.

Niestety ani przymiarki, ani jazdy próbnej nie można wykonać kupując rower w sklepie internetowym. Nawet podane dokładne wymiary i szczegółowy opis, nie mogą równać się z przekonaniem się o wygodzie roweru na własnej skórze. Korzystając z dobrych sklepów rowerowych, które posiadają także swój warsztat, możemy liczyć także na fachową pomoc techniczną w razie awarii i uszkodzenia naszego pojazdu.

Duża liczba sklepów rowerowych zapewnia konkurencyjne ceny, a także szeroki wybór.

© Rowery MTB, wszystko o rowerach MTB wp